inwestycje

Inwestorzy zaczynają interesować się Cybinką

Cybinka to jedna z miejscowości powiatu słubickiego. Urocza miejscowość z zabytkowym kościołem i parkiem oraz sielskim klimatem lubuskiej wsi. Niski poziom zurbanizowania wynika z niewielkiego zaludnienia oraz braku przemysłu.

Obecnie Cybinką zaczynają się interesować inwestorzy stawiający niewielkie magazyny i hale fabryczne. Powstają firmy transportowe, spedycyjne jak również infrastruktura. Lokalnie praca w Cybince nie jest zbytnio atrakcyjna, aczkolwiek zarobki zaczynają doganiać niemieckie pensje oferowane Polakom. Stąd też coraz więcej osób inwestuje w Cybince oferując miejsca pracy.

W wyniku wzrostu płac i poprawy sytuacji rynku pracy więcej Polaków jest skłonnych pracować w Cybince zamiast dojeżdżać do pracy na drugi brzeg Odry. To pewna szansa dla mieszkańców, podobnie jak internet pozwalający na zatrudnienie online bez względu na miejsce zamieszkania. Wiele osób właśnie na takie wirtualne zatrudnienie się godzi, gdyż pozwala uchronić ich od emigracji z kraju czy z rodzinnej Cybinki.

Wbrew pozorom funkcjonując w internecie można zarabiać o wiele więcej niżeli w korporacji czy za granicą. To właśnie z takich miejscowości jak Cybinka pochodzą właściciele e-sklepów czy usług online odnoszących w sieci wielkie sukcesy. Bezsprzecznie to kreatywny sposób pokonania bezrobocia.

Analizując rynek pracy w  Cybince należy wziąć pod uwagę strukturę wieku, jak również podział zawodowy. Z łatwością można dostrzec iż przeważają mężczyźni w sile wieku, co przekłada się też na ilość prowadzonych drobnych biznesów.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *