dostosuj się do rynku

Dostosuj się do rynku

Praca w mieście ma swą specyfikę. Konkurują w nim nie tylko pracownicy mieszkańcy miasta, ale również okolicznych miejscowości, wszyscy którzy liczą iż w mieście pracy jest więcej i jest lepsza. Niestety nie zawsze jest o prawdą, jakoby w mieście było więcej miejsc pracy i ofert zatrudnienia. Rynek pracy jest niezmiernie wrażliwy na wszelkie zmiany w trendach designu, żywienia, mody odzieżowej, trendach rozrywki.

Nie dostosowując się do potrzeb społeczności lokalnej tracimy klientów, zarobki a  ostatecznie także pracę. Dotyczy to nie tylko krawca, fryzjera, ale również stolarza, mechanika samochodowego, jak też sprzedawcę sklepu spożywczego. Dosłownie każdy uzależniony jest od trendów. Nie podążając za nimi nie mamy szansy na sukces gospodarczy mimo swej przedsiębiorczości.

Praca w Żaganiu wymaga kreatywności. Czasem profesję zmienić trzeba co kilka lat a czasem wcale. Żagań uchodzi za miasto uprzemysłowione, jednak czasy się zmieniają i ilość pracowników w przemyśle maleje, mimo rozwoju firm i przedsiębiorstw produkcyjnych. O wiele bardziej rozbudowaną kadrą dysponują firmy handlowe, jak też usługowe. Zmienia się także popyt na usługi.

Zapotrzebowanie rośnie na osoby pracujące  w branży rozrywkowej, zapewniające edukacje przez całe życie, aktywne spędzanie wolnego czasu itp. podążając za tymi zmianami mamy szanse zyskać pracę w nowej dosłownie a często również za znacznie wyższe wynagrodzenie. Nie oznacza to jednak braku konkurencji. Adaptowanie się do zmian to nieodłączny element radzenia sobie na rynku pracy, bowiem praca nigdy nie jest pewna na zawsze.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *