uwierz w siebie

Uwierz w siebie!

Poszukując pracy czasem trzeba podjąć radykalne decyzje. Nie zawsze jesteśmy do nich przekonani, obawiamy się, nie mamy pewności, boimy się ryzyka i odpowiedzialności. Mimo wszystko chcąc coś zmienić potrzebne jest ryzyko i zmiana. Musimy uwierzyć w siebie, ocenić swoje szanse i iść do przodu. Obojętne czy chodzi o decyzję dotyczącą emigracji czy powrotu z emigracji, czy też zmiany zawodu, pojęcia studiów, winniśmy zdać się na rozsądek, ale przede wszystkim intuicję.

Żadna decyzja nie jest zła, niektóre jednak bywają nietrafione, jednak pozostawiają doświadczenie i naukę z niego płynącą, co pozwala uniknąć trudności w przyszłości. Praca w Cybince to niezły sprawdzian kreatywności i odwagi. Rynek pracy w małej miejscowości znacząco różni się od rynku w stolicy, nawet w stolicy województwa. Chcąc podjąć zatrudnienie w Cybince musimy opracować strategię poszukiwań pracy, bądź też zdecydować się na samozatrudnienie. To ostatnie wcale nie jest złym pomysłem, pod warunkiem, iż mamy w głowie zarys tego co byśmy chcieli robić, jak to sprzedać i na tym zarobić.

Nie musi być to profesja znana, ceniona, popularna, na którą jest popyt. Warto być pionierem na przykład designu. Bycie projektantem wnętrz czy też ogrodów może nie przyniesie gigantycznych zarobków od razu, być może w Cybince nie znajdziemy ani jednego klienta, jednak determinacja pozwoli nam robić to co kochamy, umiemy – mieszkając w Cybince. Internet pomaga w realizowaniu takich właśnie planów zawodowych, bowiem jeśli zainteresowania naszą usługą nie znajdziemy lokalnie, nie ma przeszkód by pozyskać klientów z różnych zakątków kraju, wykonywać projekty zdalne itp. a przy tym zarabiać nie musząc migrować po świecie.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *