mowa ciała a rozmowa kwalifikacyjna

Mowa ciała a rozmowa kwalifikacyjna

Mowa ciała jest niezmiernie ważna w kontaktach międzyludzkich. W szczególności muszą o niej pamiętać handlowcy i pracownicy obsługi klienta. Poza pracą zawodową ma także znaczenie podczas rozmowy o pracę, bez względu na to o jaką pracę się staramy. Od tego jak zostaniemy odebrani zależy, czy pracę uzyskamy.

Na rozmowie kwalifikacyjnej liczą się nie tylko nasze kwalifikacje, wykształcenie i doświadczenie, ale i to jakimi jesteśmy osobami. Bardzo często to właśnie nasz wygląd, prezencja i sposób zachowania decydują o tym, że pracodawca chce nas przyjąć lub absolutnie skreśla z listy potencjalnych pracowników. Każdy idąc na rozmowę o pracę jest zdenerwowany, zwłaszcza, iż oferty pracy w Bytomiu Odrzańskim to rzadkość i szansa jedna na wiele, by dostać pracę właśnie w tym miasteczku.

Kiedy nam bardzo zależy na danej pracy, denerwujemy się jeszcze bardzie,j a nerwy to sprzymierzeniec pomyłek i wpadek. Co prawda rekruterzy o tym doskonale wiedzą i nie oceniają zdenerwowania, chyba że praca oferowana wymaga opanowania i pracy pod presją. Mimo to warto jest wykazać się swobodą wypowiedzi, ruchów i kompetencją. Im bardziej profesjonalnie zachowujemy się na rozmowie, tym mamy większe szanse. Pamiętać należy o tym, by być naturalnym. Sztuczne gesty, akcenty itp. łatwo jest rozpoznać. Mowa ciała pozwoli przemówić na naszą korzyść, jeśli poćwiczymy wcześniej sytuacje, jakie spotkać nas mogą na rozmowie.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *