Mowa ciała jest niezmiernie ważna w kontaktach międzyludzkich. W szczególności muszą o niej pamiętać handlowcy i pracownicy obsługi klienta. Poza pracą zawodową ma także znaczenie podczas rozmowy o pracę, bez względu na to o jaką pracę się staramy. Od tego jak zostaniemy odebrani zależy, czy pracę uzyskamy.

Na rozmowie kwalifikacyjnej liczą się nie tylko nasze kwalifikacje, wykształcenie i doświadczenie, ale i to jakimi jesteśmy osobami. Bardzo często to właśnie nasz wygląd, prezencja i sposób zachowania decydują o tym, że pracodawca chce nas przyjąć lub absolutnie skreśla z listy potencjalnych pracowników. Każdy idąc na rozmowę o pracę jest zdenerwowany, zwłaszcza, iż oferty pracy w Bytomiu Odrzańskim to rzadkość i szansa jedna na wiele, by dostać pracę właśnie w tym miasteczku.

Kiedy nam bardzo zależy na danej pracy, denerwujemy się jeszcze bardzie,j a nerwy to sprzymierzeniec pomyłek i wpadek. Co prawda rekruterzy o tym doskonale wiedzą i nie oceniają zdenerwowania, chyba że praca oferowana wymaga opanowania i pracy pod presją. Mimo to warto jest wykazać się swobodą wypowiedzi, ruchów i kompetencją. Im bardziej profesjonalnie zachowujemy się na rozmowie, tym mamy większe szanse. Pamiętać należy o tym, by być naturalnym. Sztuczne gesty, akcenty itp. łatwo jest rozpoznać. Mowa ciała pozwoli przemówić na naszą korzyść, jeśli poćwiczymy wcześniej sytuacje, jakie spotkać nas mogą na rozmowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *