praca w dziale handlowym

Praca w dziale handlowym

E-commerce to dziś dominujący sposób sprzedaży. Mimo ograniczenia ilości osób pracujących przy procesie sprzedaży, wciąż firmy handlowe, również te prowadzące e-sklepy potrzebują pracowników obsługi klienta, handlowców. Ich zadaniem jest poszukiwanie rynków zbytu, ale również obsługa bieżących zapytań od klientów, tworzenie ofert handlowych, marketing itd.

Żary to jedno z miast przygranicznych, w których kwitnie handel produktami importowanymi zza zachodniej granicy. Praca w Żarach zwłaszcza ta biurowa to często właśnie praca w sprzedaży. Liczą się w  niej plany sprzedaży, wyniki i raporty. Najczęściej pracują w tym trybie kobiety, ale nie tylko. W przypadku asortymentu, takiego jak artykuły budowlane, narzędzia, technologie, techniczne wyroby, często pracują mężczyźni.

Płace na stanowiskach handlowych są zróżnicowane i w dużej mierze zależą od wyników sprzedażowych. Większość wynagrodzenia to prowizja od sprzedaży. Również w przypadku pracowników, których zadaniem nie jest poszukiwanie na zewnątrz klientów, ale obsługa klientów zgłaszających się o ofertę, doradztwo i pomoc w zakupie. Praca w dziale handlowym jest bardzo popularna i oferowana głównie osobom młodym. Można w tej profesji sprawdzić swe siły. Z uwagi na handel online większość firm nie skupia się jedynie na rynku lokalnym, ale promuje swe artykuły, usługi, ofertę na cały kraj, konkurując z firmami z całej Polski.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *