praca

Praca pracy nierówna

Czasem przydarza się nam pracować w pracy, która nie spełnia naszych oczekiwań pod żadnym względem z zarobkami włącznie. Bywa, że tak być nie musi, a odpowiadamy za tę sytuację my sami, obawiając się szukania nowego pracodawcy, nie doceniając siebie. Bez względu na to czy jest to praca w Gubinie, czy innej miejscowości trzeba się umieć doważyć i zacząć szukać zatrudnienia na lepszych warunkach.

Warto uwzględnić realne szanse na danym rynku i zmiany zachodzące w branży. Czasem faktycznie nie ma co się wyrywać, kiedy branżę dosięga okresowy kryzys. Najczęściej ogniwem zapalnym bywa prośba o podwyżkę i odmowa na tę prośbę. Wówczas w chwili frustracji podejmujemy decyzję o szukaniu innego pracodawcy, który będzie skory docenić nasz trud pracy i zapłacić więcej za podobną pracę lub nawet lżejszą. Kiedy rozglądając się wokół zauważamy, że większość znajomych z branży zarabia więcej od nas i otrzymuje podwyżki czy nie trudzi się ze zmianą pracy to znak, że i my sami też winniśmy coś zrobić, aby poprawić nasze warunki pracy i płacy.

Nie zawsze jest to łatwa decyzja, bo zmiana pracy to ryzyko, zwłaszcza zwolnienie się to ogromna loteria. Pracę czasami można znaleźć w ciągu tygodnia, a czasem kilka miesięcy bez pracy to standard. Warto być przygotowanym na przestój w dochodach. Jednym z rozwiązań jest też podjecie nauki i doszkolenie się zanim zaczniemy szukać nowej pracy. Nowe kwalifikacje to zawsze okazja do wyższych żądań.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *