florysta

Florysta

Lubimy patrzeć i otaczać się ładnymi rzeczami. Dzieła sztuki, które cieszą nasze oko, ładne tkaniny czy inne bibeloty, na których patrzenie poprawia nasz nastrój. Jedną z takich ładnych rzeczy są kwiaty. Zachwycają nas swoją urodą i delikatnością. Są bardzo kruche i łamliwe dlatego należy się z nimi obchodzić delikatnie.

Lubimy patrzeć na kwiaty i się nimi otaczać ze względu na walory kolorystyczne i zapachowe. Ich obecność w naszym domu jest nieoceniona i poprawia nasz nastrój. Kompozycje kwiatowe i bukiety są również doskonałym prezentem oraz doskonałą dekoracją przy różnych uroczystościach. Urodziny, chrzciny czy też dekoracja sali balowej podczas wesela – tam dekoracje z kwiatów są nierozłączną częścią przyjęcia.

Aby kompozycja czy dekoracja była udana najlepiej udać się do profesjonalisty. Taką osobą, która profesjonalnie zajmuje się kompozycjami z kwiatów jest florysta, najczęściej spotykany w kwiaciarniach. Ostatnio zatrudniony został florysta do kwiaciarni w Trzcielu w lubuskim. Praca w Trzcielu jest dla osoby zatrudnionej na tym stanowisku bardzo ciekawa. Florystą jest osoba, która przeszła specjalne szkolenie z zakresu kompozycji kwiatowych oraz dbania i pielęgnacji roślin. W kwiaciarni przyjęto ją na staż i tak spodobała jej się ta praca, że podjęła pracę na etacie po zakończeniu stażu. Florystka wykonuje na życzenia klientów bardzo różne kompozycje i dekoracje, w ostatnim czasie zajmowała się przystrojeniem wielkiej sali weselnej.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *