zarobki

Zarobki to nie wszystko

Pieniądze to niesamowity element motywujący, ale też argument przetargowy. Walcząc o pracownika najczęściej i najpewniej wygrać można, oferując wyższe wynagrodzenie. Premie, dodatki to sprawdzony sposób na lojalność pracownika. Nie zawsze jednak firma jest w stanie sprostać oczekiwaniom finansowym pracowników.

Wiele osób wybiera pracę, patrząc i oceniając oferty pracy w Trzcielu na podstawie wysokości wynagrodzenia. Tymczasem komfort pracy, szefostwo, relacje ze współpracownikami, odległość od miejsca zamieszkania, godziny i system pracy są bardzo ważne. Często elementy te są ważniejsze niżeli wynagrodzenie. Nie sposób porównać lekkiej, wygodnej pracy na pierwszą zmianę za najniższe krajowe uposażenie z pracą wyższą niż średnia krajowa, ale oddaloną o sto kilometrów od domu z nieprzyjemną atmosferą i zadaniami ponad nasze możliwości fizyczne.

Cóż nam po wysokich zarobkach, kiedy cierpi na tym nasze zdrowie i fizyczne i psychiczne, nie mamy nigdy na nic czasu, a dodatkowo połowę wynagrodzenia tracimy na dojazd. Dlatego warto przemyśleć, czy opłaca się nam wyjazd z Trzciela tylko po to, by zarobić kilkaset złotych więcej niż w samym Trzcielu. Niestety często kalkulacja wypada niekorzystnie dla pierwszej wersji atrakcyjnej oferty pracy w metropolii. Analizy te prowadzą do wniosku, iż lepiej jest pracować lokalnie, wspierając lokalne firmy i dążąc do rozwoju w miejscu, z którym czujemy silną więź.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *