wynagrodzenie

Mała miejscowość, wysokie wynagrodzenie

Problemy z pracą w małych miejscowościach to nie tylko polska domena. Im mniejsza miejscowość, tym bardziej trzeba liczyć się z trudnościami, a przede wszystkim licząc na wyższe zarobki, liczyć wyłącznie na siebie. Nie bez przyczyny na wsiach i w gminach niewielkich dominują firmy rodzinne, rodzime, jednoosobowe. Niewielka ilość sklepów wielkopowierzchniowych zatrudniających setki czy tysiące pracowników sprawia, iż nie każdy ma pracę.

Oczekując zatrudnienia w dużym zakładzie pracy, trzeba udać się do większych ośrodków miejskich. W tej kwestii zmiany są bardzo powolne i dotyczą całej Europy, jak nie świata. Inwestorzy rzadko chcą podjąć ryzyko sytuowania dużych fabryk, hal magazynowych z zapotrzebowaniem na kadrę w malutkich zakątkach. Niskie wynagrodzenia nie zawsze idą w parze z pracą w małych miejscowościach. Coraz częściej trend jest przeciwny. To na prowincji zarabia się więcej.

Powodem tego jest fakt, iż w gminach, takich jak Witnica nie ma zbyt wielu fachowców i należy odpowiednio doceniać tych pracowników, którzy zdecydowali się pozostać w Witnicy i pracować na lokalnym rynku. Co prawda bezrobocie w Witnicy wciąż jest zauważalne to jednak o dobrego pracownika bardzo trudno. Tym samym, aby konkurencja nam nie podebrała pracownika, musimy go stosownie docenić. W większych miastach pracodawcy o to nie dbają, bowiem kiedy jeden się zwolni, to zaraz na jego miejsce mają kilka ofert innych kandydatów do pracy, wcale nie gorszych.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *