nowa praca

Nowa praca

Nowa praca w Trzcielu to zawsze sukces, zwłaszcza po dłuższym czasie jej poszukiwania. Aby ją utrzymać trzeba wiedzieć jak się zachować. W nowej firmie z początku nie czujemy się pewnie, potrzebujemy przewodnika, jednak wystarczy kilka dni aby się rozeznać co wolno, czego się nie powinno robić, komu można coś powiedzieć a komu trzeba.

O pracę trzeba umieć zadbać, w przeciwnym razie można rychło być bezrobotnym i od nowa szukać pracy. Jeśli pokażemy szefowi jak bardzo nam nie zależy, jak bardzo go nie lubimy i nie szanujemy a co gorsza gdy ktoś z załogi będzie czyhać na nasze stanowisko lub nie będziemy lubiani wśród współpracowników zwolnienie mamy prawie pewne. Nowa praca wymaga zdobycia zaufania ale i wypracowania autorytetu. Trzeba robić to sukcesywnie od początku ale i nie przesadzić.

Czasem trzeba wyczuć co firma ceni i uderzać właśnie w te punkty, aby zaskarbić sobie uwagę szefa, kierownika itd. wbrew pozorom możemy zostać zwolnieni także za bierność i ugodowość. Niemniej to już zależy do stanowiska jakie zajmujemy. Gdy przyjęto nas na kierownika, a my zamiast dowodzić i zarządzać wykonujemy pracę dedykowana podwładnym to znak, że się nie nadajemy na to stanowisko. Zdarza się iż ktoś nas wyruguje ze stanowiska, zabiegając o nie u szefostwa, podlizując się prezesowi, czy powołując się na wujka kolegi, dobrego znajomego szefa. Trzeba być uważnym, czujnym i przede wszystkim aktywnym, wiedzieć co się dookoła nas dzieje, by zareagować na czas.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *