koordynator windykacji

Koordynator windykacji

Jak wiadomo brak płatności za wykonaną usługę czy za sprzedany towar to prawdziwa zmora wśród przedsiębiorców. Niestety takie sytuacje są częste w obrocie gospodarczym. Skutkują one tworzeniem się tzw. zatorów płatniczych. Zator płatniczy polega na tym, że firma nie otrzymując zapłaty za fakturę którą wystawiła, nie ma środków aby płacić swoim dostawcom czy podwykonawcom i traci przez to płynność finansową. Problem jest na tyle duży jeżeli chodzi o granice naszego kraju, że na rynku powstało bardzo dużo firm zajmujących się odzyskiwaniem długów czyli tak zwana windykacją.

Windykacja ma na celu odzyskać pieniądze od dłużnika bez narażania jego oraz wierzyciela na dalsze koszty wiążące się z postępowaniem sądowym. Windykatorzy pracują różnie: kontaktują się z dłużnikiem telefonicznie i korespondencyjnie lub udają się do siedziby jego firmy bądź miejsca zamieszkania. Taka windykacja nazywa się windykacją terenową.

W Zielonej Górze istnieje firma zajmująca się właśnie taką windykacją i ostatnio poszukiwała pracowników na stanowisko koordynatora windykacji terenowej. Praca w Zielonej Górze polegała na zarządzaniu oraz koordynowaniu pracy zespołu windykatorów pracujących w terenie. Koordynator musiał posiadać wykształcenie wyższe oraz doświadczenie w pracy w windykacji bezpośredniej. Doświadczenie było potrzebne do jak najlepszego przekazania wiedzy z zakresu windykacji bezpośredniej swoim podwładnym. Koordynator oprócz zarządzania zespołem zajmował się również raportowaniem dla zarządu z osiągniętych rezultatów windykacji.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *