ślusarz praca

Ślusarze, cieśle i zbrojarze potrzebni na rynku pracy

Jak podają liczne źródła zarówno medialne jak i urzędów statystycznych, obecnie na rynku pracy potrzebni są nie tylko informatycy, programiści czy bankowcy, ale przede wszystkim rzemieślnicy, fachowcy – tacy jak ślusarze, zbrojarze czy stolarze. Zawody te przez lata zostały zapomniane, tymczasem zapotrzebowanie na prace budowlane, remontowe, wytwórcze jest ogromne i wciąż rośnie.

Oczywiście potrzebni są także inżynierowe, architekci i projektanci, niemniej o wiele większe zapotrzebowanie jest na pracowników fizycznych, wykonawców i to takich, którzy oferują wysoką jakość i estetykę wykonania. Również praca w Sławie dostępna jest przede wszystkim dla osób mających praktyczne kwalifikacje.

O wiele mniej spotkać można ogłoszeń o pracę dla typowych zawodów w dziedzinie ekonomii, marketingu, w zakresie pracy biurowej, urzędniczej. Co ciekawe nawet handel przestał być branżą chłonną. Deficyty zauważalne są w budowlance i przemyśle. Firmy odczuwają braki kadrowe wśród wykwalifikowanej kadry. Brak kwalifikacji rzutuje również na jakość zarządzania. Umiejętności wyłącznie z zakresu zarządzania projektem czy promocji nie wystarczą do kierowania zakładem produkcyjnym, utrzymaniem ruchu czy obsługą zamówień.

To doskonały dodatek i uzupełnienie wiedzy branżowej, dlatego też szereg marketingowców i osób po studiach z dziedziny zarządzania, by nie pozostawać bezrobotnymi, uzupełnia swoje wykształcenie wybierając konkretny kierunek i specjalizację zawodową. Wespół z wcześniej zdobytą wiedzą zyskują kapitał wiedzy pozwalający im konkurować nie tylko o zatrudnienie w Sławie, ale na rynku światowym.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *