Związanie reszty swojego życia z rodzinnym Kożuchowem może być nieco ryzykownym marzeniem, jednak bardzo pięknym. Jest wielu takich lokalnych patriotów, którzy cenią sobie piękno rodzinnej miejscowości, możliwość opiekowania się na starość swoimi rodzicami, zamieszkiwanie w rodzinnym domu bez konieczności zaciągania kredytów, pracę przez wiele lat w jednej firmie.

Dla wielu osób praca w Kożuchowie nie jest spełnieniem ich marzeń – wielu mieszkańców pracuje w sklepach lub niewielkich firmach usługowych, a ich zarobki oscylują wokół najniższej krajowej. Niemniej jednak w małych miastach ta najniższa krajowa bardzo często wystarcza na spokojne życie, a czasem nawet i na przyjemności. To właśnie urok miejscowości, w których piwo w barze pije się za kilka złotych, a nie kilkanaście – bo dopłaca się za wystrój lokalu i jego prestiż. W takich miasteczkach produkty w sklepach są dużo tańsze, tanie są działki budowlane, tanie mieszkania do wynajęcia, a większość ludzi żyje w domach rodzinnych przekazywanych z pokolenia na pokolenie – a jedynie remontowanych od czasu do czasu z wykorzystaniem lokalnej ekipy remontowej.

Można odnaleźć szczęście, spokój i spełnienie właśnie w takim swobodnym życiu „wśród swoich”, w mieście, które się doskonale zna, wśród mieszkańców, którzy dobrze znają nas, i którzy nie próbują nas na każdym kroku oszukać. Praca w dużych miastach to świetne wyzwanie, jednak nie dla każdego – nie każdy lubi stres, wyrzeczenia i ciężką pracę od świtu do nocy w oczekiwaniu na upragniony sukces.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *