zdolności manualne mile widziane

Zdolności manualne mile widziane

Posted by

Każdy z nas od małego uczy się prawidłowego „sterowania” swoimi rękami. Robimy to już od niemowlęctwa – gdy tylko zauważymy, że mamy ręce i potrafimy nimi ruszać, ruchy naszych dłoni stają się coraz bardziej precyzyjne i przemyślane. To właśnie od wczesnego dzieciństwa rodzice powinni zatem uczyć dziecko różnych prac manualnych – zaczynając od prostych czynności, przekładania piłeczki z ręki do ręki i tym podobnych.

Z biegiem czasu poprzez różne techniki wykonywania prac plastycznych maluch uczy się coraz więcej precyzyjnych ruchów. Te ruchy warto pielęgnować i zadawać dziecku jak najwięcej takich prac plastycznych, by ćwiczyło zdolności manualne. Będą mu one potrzebne w przyszłości – na przykład, gdy znajdzie się praca w Nowej Soli, do której potrzebna jest umiejętność składania drobnych elementów w jedno na taśmie produkcyjnej, w dodatku w jak najkrótszym czasie.

Zdolności manualne są szczególnie przydatne wtedy, gdy podejmujemy się pracy na akord – wówczas ten, komu najsprawniej idzie łączenie różnych elementów w jedno, może wykonać ich więcej, a co za tym idzie – zarobić więcej. W lokalnych fabrykach bardzo często poszukuje się niewykwalifikowanych pracowników do takich prostych prac, które nie wymagają szczególnej wiedzy ani umiejętności, za to wymagają sprytnych, szybkich palców, które wiele potrafią. Bywa, że ludzie z wyższym wykształceniem, na przykład lekarze czy profesorowie, gdy mają za zadanie jak najszybciej złożyć prostą konstrukcję z drobnych elementów, są w tym gorsi czasowo od tych, którzy mają za sobą lata pracy przy taśmie!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *