zatrudnienie z urzędu

Zatrudnienie z urzędu

Posted by

Urzędy pracy z założenia mają pomagać w poszukiwaniach pracy. W praktyce bywa z tym różnie, jednak pośród szeregu niezadowolonych z obsługi urzędu pracy są też i tacy, którym udało się zdobyć zatrudnienie w Dobiegniewie dzięki wsparciu urzędu. Jednym ze sposobów jest staż z urzędu pracy, innym zaś wsparcie na stworzenie miejsca pracy dla danego pracownika. Rozliczne programy są zmienne w czasie i warto jest z nich korzystać.

Nie zawsze pracodawcy się nimi interesują. Dlatego jako osoba bezrobotna warto jest z pracodawcą potencjalnym porozmawiać i zaproponować współpracę z urzędem pracy. Czasami można również znaleźć zapisy w ofertach pracy iż osoby ze statusem osoby bezrobotnej są preferowane. Niestety urzędnicy rzadko informują bezrobotnych o takich możliwościach, a szkoda, bowiem dzięki determinacji poszukujących pracy, mieliby większe szanse na znalezienie pracy.

Pracodawcy niezbyt chętnie wchodzą we współpracę z urzędem pracy, jednak jeśli jest opłacalna to zwykle nie odmawiają. Zyskują pracownika, a także pomoc w opłaceniu jego wynagrodzenia i to na dłuższy czas. Pewną pułapką jest jednak zobowiązanie się do kontynuacji zatrudnienia przyjętej osoby ze skierowania z  urzędu pracy. Niemniej dobrych pracowników nie ma potrzeby zwalniać. Zdarza się też opłacalność dla bezrobotnego, gdyż za samodzielne znalezienie pracodawcy chętnego do zatrudnienia można liczyć na drobny dodatek.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *