wolontariusz na handlowca

Wolontariusz na handlowca

Posted by

Jestem  pracownikiem fundacji i jednym z moich zadań jest rekrutowanie wolontariuszy. Osoba która wykonuje działalność dobroczynną nieodpłatnie. Nie dostaje wynagrodzenia, ale pracę, wg umowy, musi wykonywać sumiennie. Jeżeli nie dochowa warunków umowy może za to odpowiedzieć prawnie. Przy pracy z żywnością musi mieć aktualne badania sanepidu. Podobnie z innymi uprawnieniami. W związku z tym, że organizowaliśmy duży event w okolicy Zielonej Góry rozglądałam się po okolicznych miejscowościach za wolontariuszami.

Na stronach miasteczek widnieją informacje o przeprowadzonych wcześniej akcjach. Charytatywna praca w Jasieniu była przeprowadzana podczas styczniowego Finału WOŚP. Do puszek zbierały dzieciaki i dorośli. Praca na rzecz innych to nie tylko zbiórki pieniędzy. To również umiejętność pozyskania sponsorów. I o takiego również się postarano. Jasieńska firma przekazała specjalistyczny sprzęt na rzecz osób chorych. Mogę tylko pogratulować komuś kto potrafił przekonać firmę do tak dużej inwestycji.

Chętnie pozyskuję doświadczonych wolontariuszy bo wiedzą „z czym to się je”. Takie osoby polecam współpracującym z nami firmom. Podczas wspólnej pracy jest szansa aby poznać kompetencje każdego z nich. Najłatwiej odkryć ukrytych handlowców. Predyspozycje są ważne, ale trening czyni mistrza. Podczas zbiórek (pieniędzy, odzieży, żywności…) dostajemy te pierwsze bolesne „nie” i wiele epitetów na które z czasem można się uodpornić.

Zdobycie kompetencji- oto jest największa osobista korzyść z wolontariatu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *