większy wybór

Większy wybór

Posted by

Do niedawna rynek pracy w Słubicach oferował niewiele miejsc pracy. Obecnie wskaźniki statystyczne są zadowalające w skali regionu jak i kraju. Zawsze mogłoby być lepiej, niemniej nie jest gorzej niż kiedyś, a  to już znakomity powód do radości. Wysokie bezrobocie to na szczęście już przeszłość dla Słubic.

Obecnie następuje tendencja do malejącego wskaźnika bezrobocia. Kiedyś można było podjąć zatrudnienie jakie aktualnie było dostępne lub wcale. Dziś czasy się zmieniają i jest więcej opcji do wyboru. Co prawda nie jest to jeszcze idealna sytuacja z możliwością przebierania w ofertach pracy, to jednak dostrzec można zmiany na plus.

Głównie propozycje zatrudnienia pojawiają się w sklepach i punktach handlowych, jednak zauważa się również brak specjalistów z wielu dziedzin. Odpływ fachowców za granicę spowodował braki kadrowe w kraju. Firmy oferujące usługi fachowe nie mają pracowników z kompetencjami, nie tylko chęcią do pracy, stąd też oferuje się pracownikom bez doświadczenia przyuczenie do zawodu, szkolenia, dofinansowanie studiów i podnoszenia kwalifikacji.

To wielka szansa dla bezrobotnych, których blokuje brak skonkretyzowanego zawodu. Można wybrać fach najbliższy uzdolnieniom i preferencjom, niemniej należy mierzyć siły na zamiary. Kursy ślusarza, czy stolarza nie są wymagające, jednak kiedy brak nam zdolności manualnych być może lepszym rozwiązaniem będą kwalifikacje murarskie, czy tynkarskie, gdzie precyzja i estetyka nie odgrywają pierwszoplanowej roli.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *