własna firma

Usługi stolarskie i nie tylko

Posted by

Czasem w małych mieścinach mieszkają bardzo uzdolnieni ludzie. Tak jest w Strzelcach Krajeńskich. Od talentu nierzadko zaczyna się kariera i rozwój firmy do rozmiarów dużego przedsiębiorstwa obejmującego swym oddziaływaniem cały region, czy kraj. Województwo lubuskie jest bardzo zróżnicowane pod względem branż, jakie są typowe dla regionu.

Nieopodal Gorzowa Wielkopolskiego położona gmina Strzelce Krajeńskie nie wyróżnia się niczym szczególnym. Mieszkańcy muszą sobie jednak jakoś radzić z zatrudnieniem. Jedni wybierają dojazd do Gorzowa, inni działają na własną rękę. Przekuwając własne pasje i umiejętności na dochody, zostają dekarzami, stolarzami, instalatorami niekoniecznie skupionymi na lokalnym najbliższym sobie rynku.

Konkurując z firmami z wielkich miast, mają szanse na zlecenia z dala od domu, ale za atrakcyjniejsze pieniądze. Niższe ceny, które mogą proponować klientom, są możliwe dzięki obniżeniu kosztów uzyskania w porównaniu z firmami z metropolitarnych miast. Bardzo często małe firmy ze Strzelec wygrywają jakością usług, talentem stolarzy, kreatywnością brukarzy i pomysłowością hydraulików.

Praca w Strzelcach Krajeńskich nie należy do łatwych, często wiąże się z pracą w rozjazdach, delegacji, również zagranicznej, mimo wszystko dla chcącego nic trudnego. Poza osobami operatywnymi jest też spora grupa bezrobotnych, którzy szukają pracy i znaleźć jej nie mogą. Porażka wynika w dużej mierze u tej grupy społecznej z braku zmotywowania i zaangażowania.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *