miasto tranzytowe

Tranzytowe miasto

Posted by

Świebodzin to jedna z miejscowości przez które przejeżdża mnóstwo samochodów, głównie ciężarówek z załadunkiem. Myśląc o zatrudnieniu, a zwłaszcza własnej firmie dobrze jest to wykorzystać. Praca w Świebodzinie nie jest łatwa do zdobycia, aczkolwiek wraz z poprawą sytuacji na rynku pracy i w gospodarce miejsc pracy przybywa. Jeżeli przeanalizujemy podaż miejsc pracy w Świebodzinie można wyodrębnić kilka sfer w jakich miasto się rozwija.

Po pierwsze to drobny handel i usługi. W tej gałęzi rynku zawsze jest spora rotacja pracowników i potrzebne są kolejne ręce do pracy. To właśnie tutaj znajdują zatrudnienie młodzi absolwenci szkół i uczelni. Jest to świetny start pomagający zdobyć pierwsze doświadczenia i pieniądze na dalszy rozwój i inwestycje w siebie.

Drugim sektorem gospodarki jest produkcja i przemysł. Wbrew pozorom w Świebodzinie funkcjonuje całkiem spora ilość fabryk rozmaitych wyrobów. Przy produkcji zatrudnić się można w różnych profesjach od operatorów maszyn, technologów przez kontrolerów jakości i pakowaczy. Głównie jest to praca fizyczna i dedykowana mężczyznom, ale za to pozwala na utrzymanie rodziny.

Wykorzystując fakt iż miasto służy tranzytowi można również pójść w bazę dla operatorów transportu jak punkty gastronomiczne, baza noclegowa a nawet ośrodki turystyczne. To nowy trend w rozwoju infrastruktury, która ma szansę zmienić miasto w coś więcej niż tylko jedną  wielu miejscowości województwa lubuskiego. Warto o tym pomyśleć i wykorzystać środki na ten cel przeznaczane czy to przez samorząd czy też w drodze konkursów projektowych finansowanych z Unii Europejskiej.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *