tajemniczy klient

Tajemniczy klient

Posted by

Jak wiadomo na rynku istnieje gro sklepów. Sklepy z artykułami spożywczymi, z odzieżą, ze sprzętem RTV I AGD oraz cała masa innych sklepów i sklepików o różnym przeznaczeniu.  Często jest tak iż właścicieli sklepu ciężko zostać bo są zajęci załatwianiem innych, ważnych dla przedsiębiorstwa rzeczy. Sprzedawcy więc mają zadbać o jakość obsługi klienta oraz o dopilnowanie aby wszystkie prace jakie mają być wykonane na sklepie zostały zrobione. Czasami zdarzają się sytuacje, kiedy pracownicy nie wykonują powierzonych im czynności.

Aby sprawdzić jak faktycznie wygląda praca na sklepie pod nieobecność właścicieli, powstałą instytucja Tajemniczego klienta. W skrócie mówiąc tajemniczy klient ma  za zadanie sprawdzić jakość obsługi w sklepie. Ocenia ją za pomocą punktów w specjalnym formularzu. Formularz zawiera kilka aspektów, które powinien spełnić sprzedawca w sklepie.

Firmy zajmujące się takim sprawdzaniem poszukują pracowników za pośrednictwem portali internetowych i nie tylko. Ostatnio na jednym z takich portali ukazało się ogłoszenie o poszukiwaniu pracownika na stanowisko tajemniczego klienta. Ogłoszenie dotyczyło miejscowości Szlichtyngowa w województwie lubuskim.

Praca w Szlichtyngowej odbywała się w oparciu o umowę o dzieło i była zaplanowana na kilkanaście godzin w tygodniu. Oprócz tego osoby zatrudnione brały udział wszelkiego rodzaju kursach i szkoleniach dotyczących marketingu, psychologii i świadomości marek. Wynagrodzenie było wypłacane w okresach miesięcznych.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *