specyficzne stanowiska pracy

Specyficzne stanowiska pracy

Posted by

Czasami trudno sobie wyobrazić jaką pracę chcielibyśmy wykonywać.  W takiej sytuacji można zdać się na los i dostępne oferty pracy w Lubsku. Do dość specyficznych ofert należą stanowiska osób odczytujących liczniki wodomierze i inne urządzenia pomiarowe. To praca wymagająca przejścia danego obszaru od domu do domu. Ludzie bywają różni, jedni mili inni nie, stąd też osoby pomiarowych są wybierane jak najbardziej przebojowe, asertywne i otwarte, a jednocześnie sumienne.

Podobnie bywa z pracą ankieterów krążących po gminach i zbierających dane. Zwykle osoby chodzące od domu do domu nie są mile widziane, obszczekiwane przez psy itd. Jednak praca pomiarowego to jednak co innego niż praca ulotkarza. Ludzie wiedzą, że muszą podać odczyt licznika, że dana osoba w określonym czasie do nich przyjdzie.

Co ciekawe pracując w terenie można sobie organizować pracę w różnoraki sposób. Kończąc wcześniej mamy wolne, aczkolwiek są też minusy tej pracy. Nie zawsze da się wykonać plan, a czasami jest to trudne z uwagi na warunki pogodowe. Silny mróz, zawieja, śnieg czy deszcz utrudniają radość z pracy tego typu. Mimo wszystko to stała praca i stały dochód, dla wielu osób to zbawienne zatrudnienie. Szkoda, że osoby pracujące w ten sposób jak posłańcy są tak nisko wynagradzani, nie ceni się ich pracy a jest ona bardzo trudna w porównaniu z księgowymi czy paniami w sekretariacie urzędu. Bez wątpienia to praca fizyczna. Jej zaletą jest brak kwalifikacji wymaganych do pracy.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *