sesje fotograficzne

Sesje fotograficzne

Posted by

W dzisiejszych czasach prawa autorskie to bardzo delikatna i wrażliwa sprawa. Przepisy są skonstruowane tak, że przeciętnemu człowiekowi ciężko je do końca zrozumieć. Jednak każdy z nas wie, że nie można używać cudzych rzeczy, projektów czy gotowych rozwiązań i traktować je jako własne. Tyczy się to wszystkich aspektów życia, a w pracy zawodowej szczególnie.

Na naruszenie praw autorskich szczególnie narażeni są artyści i wszelkie zawody polegające na tworzeniu czegoś np. grafiki. Grafik tworząc reklamę czy inną grafikę użytkową często musi skorzystać ze zdjęcia. W tym punkcie ma dwa wyjścia: albo zrobi własne zdjęcie albo je kupi z z katalogu dostępnych zdjęć. Takie katalogi tworzą firmy fotograficzne, wykonujące zdjęcia produktów oraz inne zdjęcia używane do tworzenia grafiki i innych. Takie firmy często działają na specjalne zlecenie lub tworzą gotowe katalogi zdjęć.

W tym celu często organizują sesje fotograficzne i poszukują osób chętnych do wzięcia udziału w takich sesjach. Oczywiście za udział w sesji wypłacane jest odpowiednie wynagrodzenie. Ostatnio poszukiwano osób chętnych do wzięcia udziału w sesji organizowanej w mieście Babimost w województwie lubuskim. Praca w Babimoście miała charakter pracy dodatkowej, jednak osoby przeprowadzające sesje mówiły że dla osób, które najlepiej się sprawdzą na sesji jest możliwość podpisania kontraktu na dłużej. Wynagrodzenie na jakie mogły liczyć osoby zainteresowane to kwoty od 500 do 2000 zł. Niektóre sesje opłacane były w walucie Euro.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *