praca zmianowa

Praca zmianowa

Posted by

Praca zmianowa wielu osobom kojarzy się źle. Faktycznie nocne czy popołudniowe zmiany mogą się dawać we znaki, jednak ten rodzaj pracy wcale nie musi być niewygodny. Co więcej to nie tylko praca na najniższych stanowiskach, chociaż zwykle dotyczy linii produkcyjnych.

Jedną z form zatrudnienia jest praca zmianowa. Czas to pieniądz i w wielu branżach praca nie jest przerywana a wykonywana całodobowo. Wówczas pracownicy pracują na zmiany dwie lub trzy w zależności od harmonogramu. Zwykle dotyczy to firm transportowych, produkcyjnych, magazynów itp. Produkcja ciągła wymaga obsługi non stop. Często pracownicy wykonują swoją pracę po dwanaście godzin przez trzy cztery dni, po czym kolejne dni w tygodniu mają wolne. To specyficzny grafik pracy, dość wyczerpujący ale i pozwalający odpocząć od pracy.

Praca w Szprotawie może być atrakcyjna. W lubuskim sytuuje się wiele zagranicznych firm korzystających z pracy polskich pracowników o wiele tańszych niż niemieccy. Bliska odległość od Żnina to atrakcyjna lokalizacja dla niewielkich zakładów produkcyjnych. Nie rzadko są to unikalne wyroby jak długopisy, czy wiązki kabli, wyroby pasmanteryjne. Fabryki te mieszczą się na niewielkiej powierzchni, co za tym idzie poza lokalnymi mieszkańcami nikt nawet nie podejrzewa, że w danym miejscu znajduje się wytwórnia. Poza pracą na produkcji Szprotawa to również miejscowość usługowa. Znajduje się tu wiele firm świadczących usługi na potrzeby gospodarstwa domowego.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *