praca wymaga wysiłku

Praca wymaga wysiłku

Posted by

Kiedy nie umie się znaleźć pracy warto zastanowić się nad powodem tej sytuacji. Być może mamy zbyt wysokie wymagania? Rynek pracy staje się coraz bardziej urozmaicony i nawet jeśli lokalnie mamy trudność w znalezieniu stosownych propozycji to zawsze można poszukać pracy poza miejscem zamieszkania z chęcią przeprowadzki lub też pracy zdalnej coraz modniejszej i bardziej powszechnej.

Znalezienie pracy jak i jej wykonywanie wymaga wysiłku. Chciałoby się mieć pracę przyjemną, lekką nie wiążącą się z trudem, nudą, czy zmęczeniem. Niestety praca w Strzelcach Krajeńskich to w dużej mierze praca fizyczna, a jednocześnie odpowiedzialna, wymagająca terminowości, wiedzy, umiejętności. Im więcej trudu kosztuje znalezienie pracy tym bardziej się ją szanuje. Nie chcąc zostać zwolnionym pracownik stara się i przykłada do powierzonych mu zadań.

Nie zawsze jest to idealna posada, a zwłaszcza idealne wynagrodzenie, jednak wiedząc jak trudno jest zyskać pracę na umowę o pracę, trudno jest jej nie szanować, jaka by nie była. Bywa i tak, że poprzez takie przywiązanie jesteśmy blokowani w rozwoju, bowiem obawiamy się szukać innej pracy, zwolnić, zmienić pracodawcę. Nie jest to pozytywna cecha, jednak typowa dla osób długotrwale bezrobotnych, którym wreszcie udało się zdobyć zatrudnienie, nawet jeśli nie jest to praca w wyuczonym zawodzie. Często w takiej sytuacji potrzebna jest motywacja z zewnątrz, a czasem łut szczęścia. W wielu przypadkach nie da się racjonalnie wytłumaczyć dlaczego została przez pracodawcę wybrana jak raz ta konkretna oferta kandydata. To właśnie przykład sprzyjającego losu. Aczkolwiek nie można polegać wyłącznie na szczęściu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *