praca w szkole

Praca w szkole

Posted by

Istnieje na rynku wiele miejsc, w których rzadko pracy szukamy, a powinniśmy. Poza publikowanymi ofertami na portalach rekrutacyjnych warto jest pochylić się nad pracami zapewnianymi przez sferę tak zwaną budżetową. Oferty zatrudnienia w placówkach podległych samorządom zwykle nie pojawiają się w portalach rekrutacyjnych, czy w gazetach a są publikowane w tzw. BIP urzędu. Trzeba fizycznie śledzić te informacje chcąc być na bieżąco z wakatami i naborami.

Branża edukacyjna to wrażliwy temat ostatnich lat. Liczne zmiany w przepisach dotyczą również zatrudnienia personelu placówek oświatowych. Tyczy się to nauczycieli jak też osób spoza grona pedagogicznego. Szkoła to jedna z placówek samorządowych, utrzymujących się z podatników. Zatrudnia zarówno nauczycieli jak też szeroki wachlarz osób obsługujących budynek, stołówkę, bibliotekę, czy gabinet higienistki. W tym zakresie załoga szkoły to dość duży zakład pracy o profilu wielospecjalistycznym.

O ile nauczycielom jest trudno zmienić zatrudnienie w Krośnie Odrzańskim, to personel wspomagający jest dość mobilny. Co rusz ktoś nowy jest przyjmowany do szkoły, a ktoś inny zwalniany czy przechodzi na emeryturę. Płace w szkolnictwie do wysokich nie należą, jednak praca w szkole ma swe zalety, jak chociażby dni wolne, ferie i wakacje. To przywilej nie tylko nauczycieli ale i personelu sprzątającego, czy sekretariatu. Jest to zapewne godny zauważenia kierunek w poszukiwaniach pracy. Na etapie wyboru ogłoszeń, przeglądania ofert pracy warto zerkać również do szkół, być może jak raz uda się nam przyjąć.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *