praca w rodzinnej miejscowości

Praca w rodzinnej miejscowości

Posted by

Większość młodych ludzi pochodzących z małych miejscowości decyduje się na wyjazd do dużych miast. Zapewniają im one większy dostęp do dobrze płatnych stanowisk, a przede wszystkim – większą różnorodność możliwości podjęcia pracy. Niestety praca w Sławie będącej rodzinną miejscowością wielu młodych ludzi, to głównie praca w handlu, w której nie ma możliwości rozwijania się w bardziej specjalistycznych kierunkach. Czasem warto jednak zastanowić się i przekuć małomiasteczkowość w pozytyw. Wbrew pozorom jest to możliwe.

Możemy na przykład wyjechać do większego miasta i tam kształcić się oraz pracować, w międzyczasie zaś poszukując dobrej posady w rodzinnej miejscowości, stale zwracając uwagę na nowe ogłoszenia o pracę. Raz na jakiś czas może się trafić bardzo dobra oferta pracy, do której akurat będziemy mieć predyspozycje. Co więcej – możemy się okazać jednymi z nielicznych kandydatów, którzy naprawdę spełniają wymogi na dane stanowisko, ponieważ posiadamy wykształcenie kierunkowe i znamy języki.

Ponadto duże wrażenie na pracodawcach robi fakt zdobywania doświadczenia zawodowego w dużym mieście. Pamiętać jednak należy, że zarobki w małych miastach nie mogą się równać zarobkom na identycznym stanowisku w dużym mieście. W związku z tym podejmując się pracy w Sławie trzeba zaakcentować, iż jest się przygotowanym na mniejsze zarobki. Finalnie jednak na dłuższą metę zarabianie i zamieszkiwanie w małej miejscowości może się okazać dużo bardziej opłacalne – choćby przez brak konieczności wynajmowania mieszkania w obcym mieście.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *