Sulechów to gmina miejska, która wchodzi w skład Lubuskiego Trójmiasta. Ma ono doskonałe położenie pomiędzy drogami krajowymi ukierunkowanymi na Poznać, Zieloną Górę. To położenie jest bez wątpienia szansą dla gminy. Umiejętne wykorzystanie potencjału miasta, pozwala uniknąć bezrobocia. Gmina liczy około piętnastu tysięcy mieszkańców, co sprawia, iż nie ma tłoku na rozmowach rekrutacyjnych.

Wakaty pojawiają się okresowo w każdej branży. Najwięcej wolnych miejsc pracy występuje w handlu i usługach. O ile praca w Sulechowie na stanowiskach związanych z  handlem nie wymaga kwalifikacji, wystarczy przyuczenie do zawodu, to w przypadku usług konieczne są konkretne umiejętności. Nie można z dnia na dzień po przyuczeniu zostać fryzjerem, hydraulikiem, czy dietetykiem. Mieszkańcy Sulechowa poza pracą w tak typowych segmentach rynku wykazują się też własną inicjatywą, prowadząc rozliczne firmy na własny rachunek.

Samozatrudnienie to świetna alternatywa dla bezrobocia. Zarobki w Sulechowie może nie są porównywalne z Warszawą czy miastami wojewódzkimi, jednak miasto ma swój urok i wiele osób nie zamieniłoby go na żadne inne. Jedną z zalet jest tanie utrzymanie i bliskość natury z jednoczesnym dostępem do infrastruktury drogowej. Plusów zamieszkania w Sulechowie jest znacznie więcej. Spora ilość osób wraca zza granicy, by mieszkać właśnie tutaj. Praca w Sulechowie ma przed sobą dobrą perspektywę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *