praca przy opiece

Praca przy opiece

Posted by

Brak żłóbków w małych miastach to poważny problem. Przy świadczeniu rodzicielskim powoduje zazwyczaj wypadniecie matki z rynku pracy. Skoro matka i tak ma niewielkie szanse znaleźć pracę przy dużym bezrobociu, a za wychowywanie dziecka może liczyć na wsparcie finansowe od państwa, decyduje się przeczekać czas kilku lat zanim dziecko pójdzie do przedszkola, czy szkoły. Mimo wszystko to niezdrowy trend, nie tylko Iłowa, bowiem kobiety są skazywane na pozostawanie paniami domu, gospodyniami.

Kobiety chcące kontynuować zatrudnienie, robić karierę itd. są zmuszane do zatrudnienia prywatnych opiekunek. To zaś spory koszt dla budżetu rodziny, bowiem opiekunka dziecięca nie może zarabiać poniżej minimum krajowej pensji. Tym sposobem praca w Iłowej kobiety matki staje pod znakiem zapytania, czy warto pracować dla dochodu rzędu kilkuset złotych? Ponadto warto zauważyć iż wiele kobiet męczy przebywanie z maluchem non stop.

Dla nich idealnym rozwiązaniem byłaby możliwość korzystania ze żłobka chociażby na dwa dni w tygodniu czy w  niepełnym wymiarze godzin. Niestety placówek tego rodzaju brakuje i również nie ma inwestorów, którzy byliśmy skłonni otwierać prywatne placówki opieki nad najmłodszymi dziećmi. To swego rodzaju kwadratura koła. Z jednej strony mogłoby nie być chętnych do opłat za żłobek, z drugiej strony żłobek to również miejsca pracy dla lokalnej społeczności.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *