wybór miejsca pracy

Praca na miejscu czy dojazdowa?

Posted by

Słubice to jedno z bardziej rozpoznawalnych miast przygranicznych Polski, głównie za sprawą przejścia granicznego, które niegdyś dawało mnóstwo miejsc pracy przy obsłudze ruchu granicznego. Dziś ruch ten pozostał, ale nie wymaga takiej obsługi jak przy zamkniętej granicy, co za tym idzie Słubice podtrzymują działalność hotelową i gastronomiczną dla podróżnych tranzytowych.

To szansa również dla okolicznych gmin powiatu jak Ośno Lubuskie. Kiedy problemy bezrobocia spędzają nam sen z powiek trzeba zastanowić się nad wykorzystaniem dotąd nierozpoznanych okazji. Praca w Ośnie Lubuskim może być już spalona,wówczas warto zacząć szukać w Słubicach. Pewną pokusą są zakłady pracy po drugiej stronie granicy, z których spora ilość mieszkańców gminy Ośno Lubuskie korzysta. Praca po zachodniej stronie jednak nie jest aż tak atrakcyjna w porównaniu do ofert z głębi kraju, zarobki w euro są porównywalne do polskich, czasem nieco wyższe, a praca ciężka, ale mając do wyboru bezrobocie w Ośnie Lubuskim a pracę za lichą pensję, ale jednak pracę w Niemczech, większość wybiera opcje drugą.

Zwykle praca służy nam do utrzymania rodziny, zapewnienia dóbr materialnych, w takich sytuacjach nie ma co czekać i liczyć na cud w Ośnie. Oczywiście można i trzeba starać się być atrakcyjniejszym kandydatem, podnosić swoją wiedzę i kwalifikacje, aby móc aplikować nie tylko na magazyniera czy sprzedawcę, ale i na stanowisko wyspecjalizowane o określonych wymogach wykształcenia i umiejętności.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *