Grafik komputerowy jest odpowiedzialny za wykonywanie projektów graficznych, które następnie puszcza się do druku w drukarni. Są to przeważnie ulotki, foldery reklamowe, ale również zaproszenia, etykiety i inne tego rodzaju papierowe materiały z nadrukiem. Grafik komputerowy ma za zadanie za pomocą specjalnych programów graficznych w komputerze przygotować projekt wizualny, który będzie odpowiadał estetycznie zleceniodawcy, a pod kątem technicznym będzie on nadawał się do przyjęcia przez zaawansowane technicznie drukarki.

Dla zdolnego grafika na pewno znajdzie się praca w Skwierzynie, choć nie jest to miasto słynące z rozkwitu druku i reklamy. Mimo wszystko jednak funkcjonują tu agencje reklamowe, do których zgłaszają się mieszkańcy Skwierzyna i nie tylko, by wykonać im projekt wizytówki albo ulotki, który następnie będzie można zlecić do wydruku dobrej drukarni. Graficy bardzo często oprócz wykonywania projektów dla danej agencji reklamowej, przyjmują też zlecenia do pracy w domu na swoim komputerze – na różne materiały reklamowe dla znajomych i po znajomości. Dodatkowo często zajmują się również projektowaniem stron internetowych, na które udaje im się od czasu do czasu znaleźć zlecenia poza główną pracą.

Dzięki temu dobry grafik, który naprawdę zna się na swojej pracy, jest pracowity i szybki, może mieć nawet kilka źródeł dochodu i całkiem nieźle funkcjonować nawet w małym miasteczku, które tylko pozornie jest źródłem biedy i bezrobocia – z pewnością osoby ambitne będą potrafiły wykorzystać aspekty mieszkania w małych miasteczkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *