poprawny list motywacyjny

Poprawny list motywacyjny

Posted by

Wsparcie w pisaniu CV i listów motywacyjnych stało się osobnym biznesem. Prowadzą go specjaliści od HR, rekrutacji, PRowcy.

Stwierdziłam, że moje CV nie jest wzorowe więc postanowiłam popracować nad nim. O ile z nim mi się udało to tworzenie listu motywacyjnego dalej jest dla mnie trudne. Nie mając czasu na spotkania z doradcami przy każdej aplikacji postanowiłam poszukać rad.

Trafiłam na stronę nowosolskiego PUP gdzie proponowana jest praca w Nowej Soli i powiecie. Poza urzędowymi danymi jest kilka rad. Postaram się je streścić.

Jaki powinien być list motywacyjny? Powinien być przystosowany do branży i stanowiska (nie uniwersalny, forma graficzna powinna być przejrzysta- nie warto stosować fikuśnych czcionek i ornamentów. Treść nie może być zbyt długa bo nikt nie czyta elaboratów. Jeżeli w liście powołujemy się na doświadczenie zawodowe to powinno być przedstawione chronologiczne. Najważniejsze jest to najświeższe.

Kiedy rekrutowałam ludzi do pracy do szału doprowadzały mnie listy wykonane metodą „kopiuj/wklej”. Gotowe szablony z internetu  nie świadczą dobrze o człowieku. Lepiej takiego listu wcale nie dołączać. To samo dotyczy błędów stylistycznych i ortograficznych. List nie powinien być powtórzeniem CV i kopią oferty.

Pamiętajmy! To ma być pismo gdzie chwalimy się swoimi zaletami! Uwieńczyć je trzeba podpisem i klauzulą o ochronie danych osobowych.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *