Lokalny rynek pracy uzależniony jest od wielu czynników, czasem mało przewidywalnych, na które mamy niewielki wpływ. Szukając pracy dobrze jest wykonać szybką i w miarę uproszczoną analizę sytuacji wypisując słabe i mocne strony rynku pracy w miejscowości w której pracy szukamy.

Czasami lokalizacja miejsca zamieszkania jest atutem. W tym wypadku na pewno lokalizacja Rzepina ma swoje plusy. To ogromna szansa na rozwój miejscowości. Wraz z powstaniem autostrady odżyło. Pojawiły się firmy, sklepy, miejsca pracy. Położenie jakim się pochwalić może Rzepin zapewnia mu gwarancję nieustannego rozwoju. Mimo iż gmina do dużych nie należy, to jednak rokuje wieloma inwestycjami, miejscami pracy i okazjami do rozwoju dzięki położeniu.

Bliskość autostrady sprawia, iż praca w Rzepinie to już nie tylko praca na stacji benzynowej czy barze bistro, ale też w fabryce, magazynie, firmie transportowej itd. Coraz więcej firm lokuje swoje centra przeładunku właśnie w Rzepinie, skąd blisko jest do granicy państwa a jednocześnie tereny Rzepina są łatwo osiągalne dzięki autostradzie. To szansa nie tylko dla poważnych i dużych inwestycji ale też prywatnych, drobnych, a nawet młodych przedsiębiorców, którzy dzięki tranzytowi mogą pozyskać wielu klientów.

Praca w Rzepinie to jednak wciąż luksusy i to w dosłownym słowa znaczeniu. Nieustannie bezrobocie w gminie utrzymuje się na poziomie kilku procent. Mając na względzie jak wiele osób pracuje za granicą, głównie w Niemczech, potrzeb na pracę na lokalnym rynku jest spore zapotrzebowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *