podnoszenie kwalifikacji

Podnoszenie kwalifikacji

Posted by

Można się zastanawiać nad tym, czy warto podnosić swoje kwalifikacje gdy pracodawca tego od nas nie oczekuje. Zawsze warto jest się uczyć, a im wyższe kwalifikacje tym większe szanse na awans czy zmianę pracy. Pracodawcy doceniają chęci i motywację do pracy, rozwoju, nauki. Jednak coraz więcej osób podejmuje się nauki odmiennych zawodów, specjalizacji, doszkala językowo.

Czy ma to sens? Jeżeli nasza praca w Bytomiu Odrzańskim jest satysfakcjonująca to po co te inwestycje? Otóż inwestycja w rozwój zawsze jest pożądana. Przede wszystkim w wielu profesjach nieuchronnym elementem pracy jest ciągła nauka i podążanie za postępem, zmianami w prawie, praktykach itd. Czy wyobrażamy sobie lekarza, który mimo dostępnych metod leczniczych w pełni nowoczesnym aplikuje nam przestarzałe leki nieskutkujące lub też prawnika, który nie zna współcześnie obowiązującego prawa?

Poza jednak doszkalaniem się w swojej dziedzinie zawodowej warto też próbować innych rzeczy, być może z czasem odkryjemy nowe powołanie i zamiast bycia kadrowym będziemy woleli być księgowym. Co więcej na wypadek utraty pracy mamy wówczas możliwość szukania pracy w kilku profesjach, a nie tylko w jednej co zwielokrotnia nasze szanse na sukces. Mimo wszystko nauka winna być rzetelna. Na nic nam liczne kursy, które nie dają nam realnych umiejętności praktycznych. Gromadzenie dyplomów w teczce nie przełoży się na atrakcyjność na rynku pracy.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *