szukanie pracy

Pochodząc z Międzyrzecza

Posted by

Mieszkając w niewielkim mieście warto pomyśleć o wyjeździe nie tylko na studia, do szkoły ale i za pracą. Mobilność to podstawa. Międzyrzecz jest pięknym miastem, jednak jeśli chodzi o rynek pracy trudnym.

Pierwsza praca w Międzyrzeczu to nie lada doświadczenie w poszukiwaniu zatrudnienia. Nie jest łatwo młodemu człowiekowi znaleźć tu pracę. Konkurując z bezrobotnymi o sporym doświadczeniu zwykle się przegrywa. Liczy się łut szczęście. Dopiero po czasie wiem, dlaczego wielu moich kolegów po studiach w Poznaniu nie wróciło do rodzinnego miasta. Brak pracy doskwiera dość mocno, jeśli musimy się samodzielnie utrzymać.

W Poznaniu czy Szczecinie tego problemu nie dostrzega się tak mocno, bo przecież zawsze można się zatrudnić dorywczo to jako kelner, to zaś jako magazynowy. Tymczasowa praca za niewielkie stawki w dużym mieście jest dostępna w zasadzie do ręki. W Międzyrzeczu niekoniecznie. Również można znaleźć prace, których nikt nie chce, jednak nie bez powodu nie ma chętnych na dane stanowisko. Zazwyczaj są to oferty o wygórowanych wymaganiach w  stosunku do płacy.

Dlatego też zaczynam szukać pracy właśnie pod Poznaniem, z dojazdem. Mimo iż nie jest to blisko to jednak większa możliwość spełnienia zawodowego, rozwoju i awansu zachęca. Jeśli przy okazji trafi mi się zatrudnienie w Międzyrzeczu to oczywiście skorzystam bez wahania, bo jest to ogromny komfort pracować w tym samym mieście, w którym się mieszka.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *