Kiedy praca na etacie nie spełnia naszych oczekiwań lub trudno jest znaleźć nam swoje miejsce na rynku pracy warto przemyśleć decyzję o założeniu własnej działalności. Nie może być zbyt pochopna, bowiem pociąga za sobą zobowiązania i koszty, inwestycje, niemniej dla wielu osób to dobra droga.

Nie wszyscy są stworzeni do bycia pracownikami, wiele osób ma szereg kreatywnych pomysłów na biznes, ale boi się ich realizacji. To właśnie do tych osób skierowana jest pomoc merytoryczna, a często także finansowa ze strony instytucji rynku pracy. Jeżeli etatowa praca w Skwierzynie nie satysfakcjonuje nas, a w głowie tkwi pomysł na dochodowy biznes nie warto jest dłużej czekać. Warto za to spróbować swoich sił, być może to jest spełnienie naszych marzeń/ trzeba być odważnym w podejmowaniu decyzji, to pierwszy test na to czy będziemy dobrymi przedsiębiorcami.

Warunki gospodarcze sprzyjają młodym przedsiębiorcom, również rynek pracy w tym zakresie ewoluuje. Zaczyna lokalnie być zauważany trend do samozatrudnienia. Nie rzadko nawet nie dostrzegamy iż obsługujący nas pracownik, rzekomo reprezentujący daną markę to prywatny przedsiębiorca. Niezależność i samodzielność w podejmowaniu ryzyka biznesowego ma jednak swoje plusy i minusy. By nie ponieść porażki i nie zniechęcić się do własnej firmy warto być dobrze przygotowanym. Pomóc w tym mogą doświadczenia znajomych i bliscy o dłuższym stażu na rynku, jak też szkolenia kierunkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *