działalność gospodarcza

Od pomysłu do własnej firmy

Posted by

Nie w każdej miejscowości w Polsce rynek pracy jest zadowalający. Jednak trzeba mieć na uwadze zmiany, które zachodzą na przestrzeni lat. W Torzymiu nie idą one w złą stronę, wręcz przeciwnie a to za sprawą przedsiębiorczości mieszkańców. Torzym to gmina leżąca nieopodal granicy państwa ale jednak w pewnej odległości.

Mieszkańcy Torzymia coraz częściej myślą o biznesie i pracy w rodzinnym mieście. Skończył się czas na emigracje, chociaż wciąż wiele osób dojeżdża do pracy w Niemczech. W końcu Frankfurt nad Odrą to jedno z najbliżej położonych ośrodków miejskich. Inwestycje w Torzymiu o charakterze gospodarczym, biznesowym zaczynają przynosić pierwsze efekty. Powodzeniem cieszą się niewielkie sklepiki i punkty handlowe, również o profilu mniej popularnym jak biura podróży czy sprzedaż okien. To wszystko za sprawą internetu. Przedsiębiorcy nie muszą ograniczać się do pozyskiwania klientów z okolicy a mogą konkurować o klienta online.

Dzięki tej sytuacji praca w Torzymiu stała się nie tylko możliwa ale i przyszłościowa. Oczywiście problematyczna jest kwestia kosztów utrzymania działalności, niemniej prowadzenie firmy w Torzymiu i tak jest tańsze od kosztów firmy w Krakowie czy Katowicach. To zaś przekłada się na atrakcyjny cennik usług i towarów a ostatecznie na większą ilość klientów. Im większa baza klientów tym więcej rąk do pracy jest potrzebne. Powoli z roku na rok sytuacja w Torzymiu nie tylko się stabilizuje ale i zmienia na lepsze.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *