możliwości na rynku pracy

Niewielkie miasto, wielkie możliwości

Posted by

Wiele osób boryka się z bezrobociem. Mimo iż dane statystyczne przekonują nas, że bezrobocie jest najniższe od dwudziestu siedmiu lat, jakoś rozglądając się wokół wciąż widzimy wiele osób bez pracy. Faktycznie sytuacja się zmienia na plus, ofert pracy przybywa, powstają rozmaite zakłady produkcyjne, hale magazynowe dające zatrudnienie, jednak wciąż praca jaka jest dostępna nie jest ideałem. Zarabia się w niej niewiele, zwykle nie są wymagane kwalifikacje, tymczasem jakie oferty czekają na osoby poświęcające się nauce, wykształceniu?

Z tym bywa trudniej. By znaleźć zatrudnienie nie jakiekolwiek, ale w zawodzie trzeba się naszukać. Wschowa to jedno z niewielkich miast województwa lubuskiego. Rynek pracy w Wschowie jest mocno zróżnicowany. Dominują tutaj usługi. Poza typowymi usługami odżywają również usługi rzemieślnicze, artystyczne. Po głębokim kryzysie w dziedzinie zatrudnienia wielu pracowników zyskało nowe kwalifikacje i świadczy usługi w niszowych profesjach, dzięki czemu zyskało pracę, a  często własną firmę.

Zanim jednak sięgniemy po biznes warto się przygotować. Korzystając z dostępnych szkoleń można wyedukować się za darmo. Liczne projekty unijne i nie tylko pomagają założyć i prowadzić firmę, rozeznać realia rynku jak też stworzyć miejsca pracy. W dużej mierze ułatwieniem na lokalnym rynku jest internet. Nadwyżki co do produkcji czy też okresy przestoju w usługach można wykorzystać online oferując swoje wyroby, usługi w internecie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *