nie ustawaj w rozwoju

Nie ustawaj w rozwoju

Posted by

Chcę się podzielić historią osoby dla której jestem pełna podziwu. Ostatnio w pociągu opowiedziała mi ją dziewczyna z miejscowości w pow. żagańskim.

Marzyła o tym by zostać psychologiem biznesu. Czytała książki- te do których była dostęp. Nie rozpoczęła studiów na psychologii ponieważ matka straciła pracę- likwidowano zakład. Musiała dorosnąć, pomóc rodzinie finansowo. Pierwsza była praca w Gubinie jako ekspedientka. Od koleżanek z pracy słyszała niemiłe przezwiska w związku z tym, że interesuje się psychiką ludzką. W

Podejmowała też prace dorywcze, gromadziła oszczędności. Nie była rozrzutna. Dzięki temu w ciągu dwóch lat oszczędziła na tyle aby wyjechać na studia. Zabrała ze sobą młodszego brata! Marzył o szkole policyjnej  ale nie było na to pieniędzy- mieli troje młodszego rodzeństwa.

Mieszkali razem w jednym pokoju wynajmowanym u starszej Pani. O imprezach studenckich nie było mowy. Stała się matką dla własnego brata. Po zajęciach i w weekendy szła do pracy. W wakacje on pracował tam sezonowo w Gubinie, ona wyjeżdżała do Niemiec aby zarobić na następny semestr.

Rodzina wybijała im z głowy karierę  wybranych zawodach. Radzili im jak osiągnąć sukces bez tego.

Dzisiaj brat jest policjantem. Zrozumiał jaka jest rola psychologii w życiu bo musi stosować ją na co dzień w pracy.

Ona wydała swoją książkę, zrobiła doktorat, jest trenerem biznesu i psychologiem. Uczą się od niej inni a rodzina chwali ją za sukcesy. Wraca do Gubina o opowiada innym jak można osiągnąć to czego się chce.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *