rynek pracy

Możliwości na lokalnym rynku pracy

Posted by

Mocną stroną rynku pracy w  Babimoście jest bliskość dużego miasta, jakim jest Zielona Góra. Położenie Babimostu w tym samym powiecie pomaga mieszkańcom znaleźć pracę dopasowaną do ich wykształcenia i ambicji.

Szereg osób ma podstawowy priorytet jakim jest praca w Babimoście nie w Zielonej Górze ani nigdzie indziej. Niestety jeśli chodzi o zatrudnienie na miejscu, blisko domu trzeba przystać na takie oferty pracy jakie są dostępne i się pojawiają, a są nimi zwykle prace fizyczne o niskich wymogach i tym samym także niewielkim wynagrodzeniu. Chcąc awansować, mając plany na rozwój i pensje milionera trzeba mieć dużo szczęścia, aby załapać pracę zgodną z kierunkiem wykształcenia, w dodatku stanowisko pracy z wizją rozwoju. Tym samym gdy marzy się nam kariera trzeba się liczyć z kosztami, inwestycjami i dojazdami. Na szczęście nie trzeba z Babimostu się wyprowadzać. Odległość nie jest dużą, zatem można i codziennie dojeżdżać.

Odważni mogą spróbować przedsiębiorczości lokalnie. W końcu mieszkańcy Babimostu żyją w mieście i potrzebują usług dentysty i adwokata, jak również mechanika, czy fryzjera. Potrzebni są nie tylko sprzedawcy, handlowcy i oferenci chwilówek bądź roznosiciele ulotek. Próby szczęścia wspiera rząd i Unia Europejska. Aktualnie aktywnych jest wiele programów pomocy dla przedsiębiorców dopiero zaczynających. Wiele z nich bazuje na know how przedstawiając biznesmenom bez doświadczenia wiedzę potrzebną do rozwoju i utrzymania się na rynku.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *