moja pierwsza praca

Moja pierwsza praca

Posted by

Kiedy szukałam mojej pierwszej pracy byłam po roku studiów na UWr. Miałam wielkie marzenia co do przyszłego zatrudniania. Teraz już wiem, że humanistyczne kierunki nie zwiększają szansy na super pracę  w przyszłości.

Zadzwonił do mnie człowiek z rodziny który pracował w niemieckiej firmie. Potrzebowali kilku pracowników. Produkowali części do samochodów różnych marek. Dla mnie był to obcy świat. Wydawało mi się, że aby pracować w takim przedsiębiorstwie trzeba mieć pojęcie o samochodach. Nic mylnego. Owszem, spawacz, ślusarz, blacharz to miło widziani specjaliści. Mechanicy jednak byli tam rzadkością.

1 lipca rozpoczęłam pierwszą pracę w Nowej Soli na stanowisku kontrolera jakości.

Praca była lekka i prosta praca. Myślę, że każdy sumienny człowiek mógł ją wykonywać. Polegała na dokładnej weryfikacji każdej części która znajdowała się na palecie kierowanej do działu logistyki. Stamtąd jechały już do fabryk w Niemczech.

Były to dla mnie pierwsze doświadczenia dotyczące prawa pracy i BHP.

Pracowaliśmy oczywiście w gustownych ubrankach i ciężkich butach zabezpieczających palce. Do tego urocze gogle na pół twarzy. Czasami ciężko było rozpoznać płeć. Panie które chciały się wyróżnić i dobrze prezentować męskiej części ekipy zawsze miały nienaganne fryzury i makijaż. Niektóre nawet były w stanie wykonywać pracę z modnymi wtedy tipsami. Skutecznie chowały dłonie przed inspektorami.

Mimo, że nie była praca marzeń to miło wspominam ten czas. Chętnie spotykam się na kawie z dziewczynami do dziś.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *