mały Jasień jakie możliwości

Mały Jasień. Jakie możliwości?

Posted by

Jasień- niewielkie miasteczko, gmina poniżej 130 km kwadratowych. Samo miasteczko ma jakoś niewiele ponad 4000 mieszkańców. Do Żar jest kilkanaście kilometrów. Niby nie dużo, ale z powodu wygody mieszkańców interesuje ich praca w Jasieniu. Mimo tego, że miejscowość ma tylko 5 km powierzchni to marzenie jest do spełniania.

Zatrudnienie znajdą kierowcy, niekoniecznie jest to jednak praca bez wyjazdów w dalsze trasy. Może to być przykładowo kierowca  busa (prawo jazdy kategorii B) który dowozi pracowników do Niemiec.

Kobieta może starać się o stanowisko opiekunki osoby starszej. Praca nie wymaga kwalifikacji ale dobrze wykazać się empatią. Do obowiązków należy podanie leków, zadbanie o higienę podopiecznego, przygotowanie posiłków, pomoc przy zakupach. W razie potrzeby należy zamówić wizytę lekarza czy pielęgniarki. Niekiedy dochodzi sprzątanie i zadbanie o ogród.

Jasieńskie firmy zatrudniają też budowlańców. Jak wszędzie doświadczenie mile widziane. Stawki dość dobre ale klienci nie zawsze są miejscowi.

Spawacze i ślusarze są poszukiwani przez firmy produkcyjne o stabilnej pozycji. Wymagany jest fach, wystarczy szkoła zawodowa. Konieczne są umiejętności manualne i czytania rysunku technicznego. Stawki nie są gorsze niż okoliczne.

Inne oferty to już praca w Żarach- usługi, fabryki, edukacja. Wiele ogłoszeń zakamuflowanych pod lokalnymi proponuje pracę w Niemczech. Bliskość granicy (blisko Zielonej Góry) powoduje, że łatwiej wyjechać niż znaleźć pracę na miejscu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *