księgowy na działalności gospodarczej

Księgowy na działalności gospodarczej

Posted by

Stanowisko księgowego funkcjonuje w każdej firmie. Praca księgowego jest niezbędna ponieważ to on księguje wpłaty od klientów, pilnuje  i nadzoruje wydatki. Sprawdza poprawność księgowania oraz jest kontaktem  pomiędzy firmą a właściwym Urzędem.  Firmy maja różne rozwiązania – niektóre zatrudniają księgowych na etat inne korzystają z zewnętrznych biur księgowości. Korzystanie z biur księgowych może obniżyć koszty jakie wiążą się z zatrudnieniem pracownika.

Ostatnio pojawił się nowy program zrzeszający księgowych i pozwalający na wybór księgowego wskazanego przez klienta. Program ten udostępnia oprogramowanie do rozliczeń księgowych oraz kadrowych. Aplikacja dostępna jest z poziomu komputera oraz z poziomu smartfona. Platforma poszukuje osób które mają doświadczenie w księgowości i posiadają lub są skłonne otworzyć swoją własną działalność gospodarczą.

Tego typu ogłoszenie pojawiło się ostatnio na jednym z portali zawierającym ogłoszenia o pracę. Ogłoszenie dotyczyło miejscowości Szlichtyngowa w województwie lubuskim.  Praca w Szlichtyngowej polegała na tym, iż osoba posiadająca doświadczenie w pracy na stanowisku księgowego otwiera swoją własna działalność gospodarcza o takim właśnie profilu. Następnie zgłasza swoje uczestnictwo w programie i przechodzi szkolenie z obsługi programów i poruszania się po platformie. Potem zostaje wpisany na listę księgowych, którzy biorą udział w programie. Dzięki tej liście, księgowy jest widoczny dla potencjalnych klientów, którzy zawsze mogą go wybrać z listy dostępnych księgowych.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *