kobieta lider

Kobieta lider

Posted by

Lubuskie uruchomiło kilka projektów aktywizacyjnych bezrobotnych które bardzo przypadły mi do gustu. Z tytułu płci najbardziej podoba mi się dedykowany do pań po pięćdziesiątym roku życia (PUP Nowa Sól). Praca w Nowej Soli której przewodzi „kobieta lider” jest wspierana poprzez dotację na własną działalność gospodarczą.

Osoby 50+ mają na ogół spore doświadczenie i wiedzę. Nierzadko osiągali sukcesy, ale ich pracodawcy wolą zmienić kadry na „lepszy model”. Ich strata. Kobieta sobie poradzi. Ma szansę na 20 000 zł na rozpoczęcie działalności. Dodatkowym zastrzykiem jest 1000 zł wypłacany co miesiąc przez okres jednego roku. Dotacja jest oczywiście bezzwrotna jeżeli dochowane zostaną warunki określone w regulaminie.

Projekt „Kobieta liderem- kompleksowe wsparcie dla kobiet +50 chcących rozpocząć własną działalność gospodarczą” właśnie się rozpoczyna.

Szansę na uzyskanie środków mają kobiety bezrobotne i bierne zawodowo. Dodatkowe punkty otrzymają te które zamieszkują tereny wiejskie i mają niskie kwalifikacje.

Wypłata poprzedzona jest szkoleniem. Poza cateringową kawką otrzymują grupowe i indywidualne wsparcie, specjalistyczne doradztwo.

Moim zdaniem jest szansa nie tylko na środki do życia, ale także na spełnianie marzeń. Zapewne powiat nowosolski nie bieduje w kobiety które marzyły o własnym biznesie i nie miały odwagi albo środków by wystartować. Dotacja i cały program mogą stać się tym impulsem. Po roku, kiedy wsparcie pomostowe się zakończy, powinny być już biznesmenkami osiągającymi zysk.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *