wybór drogi zawodowej

Jaką drogę zawodową wybrać?

Posted by

Mieszkając w Zbąszynku, młodzi ludzie nie mają łatwego zadania, podejmując dedycję o wyborze szkoły, zwłaszcza zawodowej. Czy warto zostać mechanikiem pojazdów mechanicznych? A może to zawód operatora maszyn budowlanych będzie trafniejszym rozwiązaniem? Jednoznacznych odpowiedzi na te pytania nie ma.

To my wybierając, jesteśmy odpowiedzialni za siebie, co nie znaczy, że wybór zawodu przekreśla zmianę decyzji w przyszłości. Realia rynkowe to jedno, a marzenia zawodowe to drugie. Dobrze jest, kiedy współgrają one ze sobą, bowiem w ten sposób potęgują szansę na sukces i zadowolenie. Wbrew pozorom wcale nie trzeba uciekać ze Zbąszynka. W mieście można spokojnie znaleźć pracę, jaka nas satysfakcjonuje. Pozytywne myślenie, optymizm pomagają w szukaniu pracodawcy i rekrutacji.

Licząc na zatrudnienie w Zbąszynku już na etapie wyboru zawodu warto wziąć pod uwagę branżę, w których funkcjonuje najwięcej lokalnych firm. W tym przypadku praca w Zbąszynku zdominowana jest przez branżę budowlaną i transportową. Można jednak zadać sobie pytanie, co mają robić kobiety? To poważne zagadnienie, bowiem wydaje się nie mieć Zbąszynek żadnej oferty dla nich. Kiedy jednak zastanowimy się nad miejscami pracy w handlu i usługach, na terenie gminy dostrzeżemy szereg możliwości, takich jak praca jako kosmetyczka, fryzjerka, nauczycielka, fizjoterapeutka itd. Nie ma jednak dominanty, jaką łatwo nakreślić w przypadku męskich profesji.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *