Kiedy podejmujemy nową pracę, staramy się ze wszystkich sił zrobić dobre wrażenie na pracodawcy. Jednak pracodawcy dobrze wiedzą, że często pierwsze dobre wrażenie jest mylne, bo na początku każdy się stara. Gdy czeka nas nowa praca w Kożuchowie, najpierw postarajmy się zdobyć zaufanie pracodawcy, co na pewno zapunktuje bardziej niż dobre pierwsze wrażenie.

Aby pracodawca nam zaufał, musimy dać mu ku temu powody – być uczciwym, pracować wtedy gdy jest czas na pracę, solidnie wykonywać swoje obowiązki, nie spóźniać się i nie wychodzić z pracy przed czasem, nie kombinować. Jednak nie wolno też być zbyt nadgorliwym – zostawać po godzinach, gdy nie ma takiej potrzeby, rezygnować ze swojej przerwy obiadowej by zrobić coś dla szefa, przychodzić do pracy chorym, choć przysługuje nam zwolnienie.

Pracodawca nie zaufa stuprocentowo komuś, kto chodzi jak w zegarku i sprawia wrażenie pracownika idealnego, ponieważ wie, że ten obrazek może w każdej chwili runąć i czeka tylko, aż pracownik pokaże swoje prawdziwe ja. Czasem trzeba umieć odmówić pracodawcy, na przykład gdy prosi o zrobienie czegoś, co nie leży w naszych kompetencjach, lub czegoś niezgodnego z umową.

Paradoksalnie odmawiając mu na przykład pozostania po godzinach, gdy nam to nie odpowiada, zyskujemy więcej zaufania niż gdybyśmy potulnie zgadzali się absolutnie na wszystko. Dlatego też podejmując nową pracę wykonujmy swoje obowiązki należycie, starannie i uczciwie, jednak bądźmy też uczciwi wobec siebie samych i nie gódźmy się na wszystko bez mrugnięcia okiem.

Dołącz do rozmowy

2 komentarze

    1. Oczywiście, że tak. Nic nie przychodzi samo z siebie 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *