jak szukać pracy

Jak zdobyć pracę w małym mieście?

Posted by

Niewielkie miasta nie dają zbyt wielu perspektyw rozwoju zawodowego dla młodego człowieka, który ma wielkie ambicje, by przed trzydziestką zbudować dom i jeździć dobrym samochodem. W niektórych przypadkach, aby to osiągnąć będzie potrzebna jeszcze bardziej wytężona praca. W niektórych zaś – nieznaczne obniżenie swoich ambicji.

Dużo łatwiej będzie na początek znaleźć jakąkolwiek pracę, wynająć małe mieszkanie i powoli dorabiać się wszystkiego, począwszy od garnka i patelni, przez meble, aż po samochód i mieszkanie. Aby możliwa była dobra praca w Gozdnicy, trzeba będzie się nieco postarać. Na początek najlepszym pomysłem jest dostać jakąkolwiek pracę i postarać się ją utrzymać. Jednocześnie należy nie ustawać w poszukiwaniach – stale ogłaszać się na portalach z pracą, odpowiadać na oferty pracy, chodzić na rozmowy kwalifikacyjne.

Pracę w małym mieście można też próbować zdobyć pocztą pantoflową. Jeśli jej poszukujemy, zaangażujmy swoich znajomych i rodzinę do pomocy. Nie chodzi o to, by oni za nas poszukiwali pracy. Chodzi o to, by byli wyczuleni na wszelkie oferty pracy i podpowiadali nam, gdzie możemy ją zdobyć. Chodzi też o to, aby podsunęli komu trzeba nasz numer telefonu, gdyby się okazało, że ktoś poszukuje pracownika i najbardziej zależy mu na kimś zaufanym, z polecenia.

Wbrew pozorom bardzo wiele ofert pracy nigdy nie pojawia się w mediach – pracodawcy często poszukują pracowników innymi drogami, właśnie przez pocztę pantoflowa lub zatrudnianie znajomych czy osób poleconych przez nie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *