powrót na rynek pracy

Jak wrócić na rynek pracy?

Posted by

Powrót na rynek pracy po kilku latach przerwy wymaga przygotowania i uodpornienia się na presję czasu, stres. Rzadko kiedy udaje się znaleźć pracę we Wschowie ot tak. Rekrutacja wymaga czasu i zaangażowania. Początkowo także dobrze jest określić własne kryteria wyboru ofert pracy.

Kiedy od lat nie pracowałeś, warto pomyśleć o tym, jak uatrakcyjnić swoje CV i przekonać pracodawcę do swojej osoby. To spory problem, kiedy praca zawodowa w profesji, w której niegdyś pracowałeś, wymaga szkoleń i nauki, podążania za postępem, zmianami i trendami. Wystarczy rok by wypaść z obiegu i musieć uczyć się swej pracy na nowo. Rzadko który pracodawca zaryzykuje zatrudnienie we Wschowie takiej osoby, mając do wyboru kandydatów ze świeżą wiedzą. Doświadczenie jest ważne, jednak nie może przysłaniać niezbędnej wiedzy. Konkurując z osobami aktywnymi na rynku pracy, mamy małe szanse, dlatego warto jest wybrać się na szkolenie, kurs i podciągnąć swoje kwalifikacje ku górze.

Jeśli uznamy, że zawód, jaki porzuciliśmy lata temu, nie jest dla nas, możemy zacząć wszystko od nowa, kształcąc się w wybranej profesji i sięgając po pracę właśnie w tym zawodzie. Wiadomym jest jednak, iż droga do sukcesu jest daleka i trzeba będzie zaczynać od najniższych stanowisk. Mimo to często jest to jedyne rozsądne i możliwe wyjście z opresji. Szczególnie trudno sobie poradzić z przekwalifikowaniem się, kiedy również w nowej profesji nie radzimy sobie ze znalezieniem oferty pracy.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *