dobry sprzedawca praca

Jak stać się dobrym sprzedawcą?

Posted by

Dobry sprzedawca to ten, który jest w stanie osiągnąć wysokie wyniki sprzedaży. To prawda, jednak dużo cenniejsi dla każdego sklepu są klienci, którzy wracają, niż ci, którzy raz dali się naciągnąć i już więcej nie chcą popełnić tego błędu. Dlatego też dobry sprzedawca powinien dążyć do tego, aby zyskiwać jak najwięcej zadowolonych, wracających klientów – nawet gdyby miało to oznaczać konieczność poświęcenia temu klientowi nieco więcej czasu, lub sprzedania mu produktu bardziej dopasowanego do jego potrzeb, choć nie dającego firmie dużo zarobić.

Dobra praca w Krośnie Odrzańskim jako sprzedawca też może dawać satysfakcję, tylko trzeba umiejętnie do tego podejść. Aby być dobrym sprzedawcą, należy posiąść jak największą wiedzę na temat swojego asortymentu. Nie tylko poznać to, co deklaruje producent, a nawet wręcz przeciwnie – poznać też wady tych produktów, negatywne opinie o nich. Czasem nawet towar, który nie ma zbyt dobrych opinii może się udać sprzedać komuś, komu nie zależy na tym konkretnym wadliwym parametrze, natomiast bardzo istotny jest dla niego inny parametr, który ten produkt ma korzystny.

Każdy towar znajduje prędzej czy później swojego nabywcę, więc kwestią sprzedawcy jest poznać każdy produkt naprawdę wnikliwie, by móc realnie ocenić jego przydatność do potrzeb konkretnego klienta.

Znajomość asortymentu to 90% sukcesu. Kolejna rzecz to umiejętność zainteresowania klienta i przekonania go, że naprawdę chce się dla niego jak najlepiej – czasem sprawdzają się tutaj nieco przesłodzone zapewnienia o tym, że chce się klientowi pomóc.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *