jak się pracuje w Kostrzynie

Jak się pracuje w Kostrzynie?

Posted by

Kostrzyn nad Odrą to bardzo piękna miejscowość, znana z organizowania tam co roku jednego z najbardziej popularnych festiwali muzycznych w Polsce. Jednak praca w Kostrzynie to już inna strona medalu – nie ma jej zbyt wiele, ponieważ nie funkcjonuje tu za dużo przedsiębiorstw, jakie miałyby szanse się utrzymać na tak małym rynku zbytu. Są jednak branże uniwersalne, w których mogą się sprawdzić zarówno osoby z wykształceniem kierunkowym, takim jak mechanik czy fryzjer, jak i osoby bez żadnego wykształcenia, jako sprzedawcy lub kelnerzy w barze.

Praca w niewielkich miejscowościach jest o tyle specyficzna, że bazuje na stałych klientach z Kostrzyna lub okolic. Jeśli uda nam się wypromować markę firmy, w której pracujemy (a robi się to głównie miłą, profesjonalną obsługą), wówczas będziemy mieć całe grono stałych klientów, którzy będą nas regularnie odwiedzać i polecać innym. Istotą pracy w małych miejscowościach jest to, że trzeba być bardzo profesjonalnym i szalenie miłym – choć konkurencja na rynku jest tu stosunkowo niewielka, to doskonale działa poczta pantoflowa i jeden niezadowolony klient może sprawić, że kilku kolejnych się od nas odwróci, bądź też – że nie przyjdą do nas kolejni zniechęceni złą renomą firmy.

Warto zatem pracując w niewielkiej miejscowości pracować nad swoją charyzmą, nad profesjonalizmem w pracy, doszkalać się i absolutnie nie bazować na tym, że jest się jedyną firmą w tej okolicy świadczącą takie usługi, i dlatego można sobie pozwolić na nieuprzejme traktowanie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *