hobby a praca zawodowa

Hobby a praca zawodowa

Posted by

Posiadanie ulubionego hobby to dobry sposób na pozbycie się stresu po ciężkim dniu pracy, na poprawienie sobie humoru i spędzanie czasu w taki sposób, jak lubimy najbardziej. Nawet najbardziej satysfakcjonująca praca w Lubsku nie da nam tego zadowolenia, co możliwość oddania się swojemu hobby.

Niektórzy wybierają wariant łączenia hobby z pracą – na przykład miłośnicy tańca pracują jako instruktorzy tańca. Jest to świetna opcja, ale też i sposób na to, jak obrzydzić sobie swoje hobby – czasami wiele godzin obcowania z tym hobby dla zysku, a nie dla samej przyjemności, jest tak przykre, że hobby szybko staje się niewdzięczną koniecznością i robimy to dlatego, że to jedyne co potrafimy. Dla wielu osób zatem istotne jest pozostawienie hobby w sferze zainteresowań, i uprawianie swojej pasji tylko poza pracą.

Przykładowo, ktoś kto na co dzień pracuje jako księgowy, a pasjonuje się wspinaczką wysokogórską, może w wolnym czasie planować fantastyczne wyprawy i w wakacje zdobywać szczyty, mając z tego niesamowitą frajdę. Praca jako ratownik górski lub instruktor wspinaczki byłaby pewnie możliwa, jednak ów księgowy ceni sobie swoją spokojną, stabilną i odpowiedzialną pracę, dzięki której pieniędzy wystarcza mu na realizowanie swoich hobbystycznych zamierzeń.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *